המסע לפולין 2014

 
                    

ברוכים הבאים לאתר המסע לפולין של מחזור נ"ג.
ב- 27.08.14 תצא משלחת משכבת י"ב למסע לפולין. אתר זה מלווה את המסע.
המסע לפולין נמשך שבעה ימים והוא עובר דרך תחנות חשובות בהיסטוריה של יהודי פולין - עולם החסידות, העיירות היהודיות, בתי הכנסת ובתי הקברות, העולם היהודי שהושמד, הגטאות ומחנות ההשמדה.
בנוסף, אנו מציגים את פולין המודרנית על יחסיה המורכבים עם היהודים ומדינת ישראל כיום.

דבר המנהלת הגב' רויטל לבגורן לשנת תשע"ד


"[...] יזכור החי את מתיו כי הנה הם מנגד לנו
[...] יהיו חיינו ראויים לזכרם"
(אבא קובנר)

תלמידים יקרים, בשהותכם בפולין תנועו בין אבל לכעס, בין עוצמה לעלבון, בין גאווה יהודית על מורשת אדירה לבין תחושת חידלון וחוסר אונים כנגד עולם שנכחד ללא סיבה וללא תכלית. במסע לפולין תוכלו להבין מעט ממה שקרה וממה שאבד לעם ישראל בשואה.
כך תשכילו לדעת מה גודל האחריות המוטלת עליכם - דור ההמשך - בטיפוח ובשימור נכסי הרוח והמורשת היהודית לעתיד לבוא ובהגנה על קיומנו ועל קוממיותנו כעם וכמדינה המגינים על עצמם.
בעומדכם ליד משרפות המוות במחנות ההשמדה, כשהלב נצבט והעיניים דומעות על חורבנה הנורא של יהדות אירופה ויהדות פולין בתוכה, מלאו לבכם בגאווה על זכותכם הגדולה להיות אזרחי מדינת ישראל, וזכרו כי מדינת ישראל המשגשגת מהווה תשובה מוחצת לשואה.
לצד היות המסע מסע היסטורי ומסע של זהות יהודית, זהו גם מסע של שליחות. כל אחד ואחת מכם הנו שליח של מדינת ישראל: אתם בני נוער יהודיים, אזרחי מדינת ישראל, מייצגים את שרידי העם, את הקהילות והמשפחות שהושמדו על אדמת פולין, ומייצגים את המדינה שלנו, מדינה יהודית ריבונית וחזקה.
בברכת מסע מוצלח ומשמעותי,

רויטל לבגורן
מנהלת ביה"ס

דבר מנהלת השכבה הגב' סיגל שרון

"עליה לבניכם ספרו,  ובניכם לבניהם,   ובניהם לדור אחר" (יואל 3)

 

תלמידים יקרים,

היום מצטרפים אתם למסורת ארוכת שנים, ויוצאים למסע האישי שלכם בפולין.

בבואכם לפולין תעמדו פנים אל פנים מול גודל השואה שירדה על עמנו בדור האחרון.זהו מסע אל ארץ ספוגה בנכסי תורה, תרבות וחברה של עם ישראל מאות בשנים, מסע אל העבר הרחוק של קהילה  שהייתה המרכז היהודי הגדול טרם השואה ואיננה עוד.

בפולין הייתה בשנות השלושים של המאה הקודמת קהילה של למעלה מ-3.5 מיליון יהודים,

ואילו היום, היא ריקה כמעט לחלוטין מאוכלוסייתה היהודית.        

הגרמנים הנאצים הפכו את פולין ל"בית קברות" למרבית יהודי אירופה שנטבחו על אדמתה.

ולשם, אנו נוסעים לבכות את אחינו המושמדים ולהעלות את זכרם.

במסע נבקר בערים שונות ובאתרים שבהם היו  מחנות ההשמדה- נראה את ה'יש' ונעלה את ה'אין'. נראה ונתקשה להאמין, כיצד העם הגרמני, שעמד לכאורה בפסגת התרבות האירופית, פעל באכזריות ובשיטתיות חסרת כל רגש אנושי נגד בני עמנו. הנאצים הגרמנים הצליחו לסחוף לשפל התחתית  את בני העם הגרמני הנאור והמלומד, אשר כל חכמתם וגובה תרבותם לא שימשו להם מחסום מוסרי. רק תחנות המוות נותרו כעדות אילמת למעשי הזוועה שלהם.

במסע לפולין שותפים המוח והלב, השכל והרגש, העין והאוזן.

זהו מסע המחייב שיתופם של כל החושים על מנת שנוכל לזכור, ללמוד ולספר.

מחובתנו היום, כעם חופשי שחי במדינתנו בחברה דמוקרטית, להתמודד עם המשמעויות האנושיות של השואה ועם השפעותיה המוסריות על האדם והחברה.

פרימו לוי בספרו "הזהו האדם?" מפנה בקשה, מצווה, איום כלפי אלו "היושבים באין מחריד במשכנות מבטחים". כלפינו- אשר לחם נמצא על שולחננו, ידידים נמצאים עמנו ואנו יכולים לחזור הביתה בסופו של יום עבודה. המצווה היא לזכור. לזכור את אותם אנשים אשר היו במחנות, את אותה אישה "שלא נותר בה עוד כוח לזכור, שעיניה ריקות וצונן חיקה". ואכן, המעט שאנו יכולים להציע לקורבנות השואה, אלה ששרדו ואלה שנספו, הוא  "סולידאריות הזכירה"  ולזכור כי  "כל זה אכן אירע". אנו יכולים לעגן אותם בראשנו ובלבנו ולהדוף בכך את הניסיון הנאצי להעלים אותם, את שמם ואת עצם קיומם.

 

ונזכור!

את האחריות ההיסטורית לשימור ולביסוס מורשתנו בארצנו החופשית.

ונזכור!

כי עם שאיננו יודע את עברו הוא עם ללא עתיד.

ונזכור!

כי כל עוד אותם אנו זוכרים – הם חיים.

                                                                                     

 

נסיעה טובה ומוצלחת !

סיגל שרון

 

דבר ועד ההורים

ילדים יקרים שלנו,

אתם יוצאים היום למסע המייצג את החיים במלואם: הקיצוניות של הרוע לעומת הטוב, שהעבר והעתיד, המפגש עם הזר והמוכר, מסע של יחיד ורבים, מסע של מעברים בחיים, מסע בו נלקחו חיים של אנשים קדושים, אהובים, משפחות וחברים. מסע של החיים, במנהרת הזמן.
אין מרגש יותר מלצעוד במקומות אלו כשאתה בא ממדינה עצמאית וחזקה, שבה כל נפש יהודית יכולה למצוא מקלט ולקבל את הזכות להגן על עצמה. כל עוד קיימת מדינת ישראל – נרצה להאמין שזוועות כאלה לא יתרחשו עוד.
רק שם, באדמת פולין הרוויה בדם יהודים ובדם בני משפחותינו, תבינו את גודל האחריות שיש לנו בהמשך קיומה של מדינת ישראל ובאחדות העם היהודי.
אנחנו יודעים שכשתהלכו בין מחנות ההשמדה ובתוכם, לא תמצאו סימנים למה שקרה שם. גם אם תתאמצו לשמוע את קולה קורע הלב של אם שילדה נלקח ממנה או את זעקת הרבבות בתאי הגזים או אפילו את שקשוק גלגלי רכבות המוות – לא תוכלו לשמוע.
אולי אם תשתמשו בכוח הדמיון תראו אלפים ורבבות של נשמות טהורות עומדות בטורים ארוכים לאורך פסי הרכבת ומנופפות אליכם את ידיהם בשלום, מצדיעות לכם, מחבקות ואוהבות אתכם, ילדים של עַם חופשי בארץ ישראל. הילדים האלה שלא זכו לחיים, הם החלום ואתם התגשמותו.
לכן שתתהלכו בין ובתוך מחנות ההשמדה זכרו את החיים. החיים שניתנו לנו בזכות השורדים.
המסע לפולין הוא שלב נוסף בבגרות שלכם. אם עד היום החיים במדינה יהודית נראו לכם ברורים מאליהם, אחרי המסע יהיה לכם הרבה יותר ברור למה צריך, צבא הגנה לישראל חזק ובלתי מנוצח, למה צריך לחנך לאהבת העם והמדינה ולמה חשוב ללמוד הסטוריה, תנ"ך ומורשת יהודית.
אנחנו יודעים כי המסע לפולין איננו מסע פשוט, אך אנו סמוכים ובטוחים שתתחשלו בזכותו ותתעצמו ממנו.
וכשתחזרו לארץ תזכרו שיש לכם תפקיד חשוב:
להעביר הלאה את לפיד הזיכרון, לבנות בישראל חברה טובה יותר, אנושית, חומלת, מגוננת על החלשים, רחומה וצודקת.

אסור לנו לשכוח מאין באנו ולאן אנו הולכים כי לעם השוכח את עברו, אין עתיד!
מחכים לכם בבית, מתגעגעים אליכם, מחזקים אתכם, תומכים וגאים בכם והכי הרבה אוהבים אתכם מאוד מאוד.
בשם הורי בית הספר – ורד בן-ארצי

ועד הורים שכבתי אוגוסט 2014, אלול תשע"ד

אמנה חברתית

אמנה חברתית

ביום ד', א' אלול תשע"ב,27.8.2014, תצא המשלחת של בית ספר "בליך" למסע פולין.  אנו יוצאים למסע ולא לטיול. הגדרה זו משנה באופן מהותי את דרך התנהגותנו ואת הציפיות והדרישות שלנו מהסביבה. עזרה הדדית בין חברי הקבוצה הינה תנאי הכרחי להצלחה. כל אחד צריך לראות עצמו חלק חשוב בקבוצה ולתרום לה במטלות שעליהן התחייב וגם במטלות המתבקשות בשטח. אנו תקווה שהמסע יהווה חוויה שתשפיע על המשך דרכנו. התנאים החשובים להצלחת כל משלחת ייצוגית הם הכרת הכללים והנהלים שיעזרו לנו לעמוד במשימה החשובה ויישומם.  

לוח זמנים: 
על מנת להפיק את המרב מהמסע ולא להפסיד שום חלק חשוב מהתוכנית, עלינו להקפיד על לוח הזמנים בדיוק רב. אי עמידה בלוח הזמנים עלולה למנוע מאיתנו ביקור באתרים בשל אילוצים ביטחוניים. על כל תלמיד להיות אחראי על הלו"ז האישי שלו ולקחת גם אחריות קבוצתית. לפיכך, יש להקדים בחמש דקות לכל מועד שנקבע.
בכל בוקר תהיה השכמה בבוקר על ידי תורן ההשכמה – חובה לפתוח את הדלת כדי שהתורן יראה שהתעוררתם. 
לתשומת לבכם, נוכחות בארוחת בוקר היא חובה ויש ליידע את המורים שהגעתם.עליכם לגשת למורה האחראי על הקבוצה מיד עם הגיעכם לארוחת הבוקר, לפני שמתחילים לאכול על מנת לוודא שהמורה יודע שהגעתם!
 

התנהגות במקומות ציבוריים:

אנחנו שגרירים של מדינת ישראל שיוצאים למסע, ועלינו לשמור על התנהגות הולמת ונאותה. הסיורים מתקיימים בין היתר, במקומות ציבוריים ובשכונות מגורים, ולכן עלינו להקפיד על התנהלות שקטה וראויה.

הקפדה על נימוסים והליכות – אמירת שלום, תודה, בבקשה, סליחה, היא  חלק מתרבות אירופה וחלק מתרבותנו אנו, וחשוב שנתנהג באופן ייצוגי כשאנחנו יוצאים במסגרת המשלחת.
הקפדה על צורת הדיבור - לא לדבר בקול רם, לא לצעוק, לא להעביר מסרים זה לזה ממרחק. במקומות ציבוריים חשוב לנהוג בסבלנות ובסובלנות, באיפוק ובדרך ארץ, בכבוד ובהתחשבות. 

כללי ביטחון:

חשוב לשמור על ראש גדול ולהיות ערניים לסביבה ולקבוצה בכל זמן.

●        יש להישמע באופן מוחלט להוראות אנשי הביטחון, הם הסמכות הביטחונית העליונה.

●        יש לשמור לאורך כל המסע את הדרכון בפאוץ', בחגורת בטן או בגרב מיוחד הצמוד לגוף.  (אצל המורה המלווה יימצא צילום הדרכון).

●         את התיק האישי חשוב לשמור קרוב אליך ובקשר עין בכל זמן.

●        אין להביא בגדים או כל חפץ שהוא עם כיתוב בעברית (פרט לחולצת המשלחת).
חשוב להיצמד לקבוצה בכל זמן – אסור בתכלית האיסור לעזוב את הקבוצה אפילו לצורך שירותים.במידה ויש בעיה, יש לפנות מיידית למורה המלווה.
אין להניף דגלים בזמן הליכה ברחובות או במקומות מרכזיים אחרים. תלבושת משלחת והנפת דגלים מותרות אך ורק באירועים ובטכסים מרכזיים ועפ"י אישור.
בזמן הליכה בשטח עירוני יש להקפיד על הוראות בטיחות: מעבר חציה, רמזורים, הליכה על מדרכות  וכו'. אין להשתתף בהתגודדויות הנערכות ברחוב וכמו כן אין לפגוע ברגשות האנשים (עוברים ושבים).

כללי התנהגות בנמל התעופה ובמטוס:

נמלי התעופה משמשים גם אזרחים ועובדי חברות תעופה, וכן אנשי משטרה וביטחון של מדינות שונות. עבורם מהווים משתתפי המשלחות- נציגים של מדינת ישראל, והתנהגותם של בני הנוער מזוהה כתרבות המקובלת במדינתנו.  

אין לקיים בטרמינל שירה בציבור, מחול או נגינה.
אין לנייד את ספסלי הישיבה. יש להשאיר אותם במקומם.
יש לשמור על השקט בטרמינל. לא להתפרע ולא לצעוק.
יש לשמור על הניקיון ועל העברת האשפה לפחי אשפה.
הכניסה והיציאה לטרמינל , הן בפולין והן בארץ, צריכה להתבצע באופן מסודר ותרבותי.
במהלך הטיסה יש להקפיד על כללי התנהגות נאותים:
כל משתתף חייב לשבת על פי המיקום שניתן לו בתהליך הכרטוס.
יש  להישמע להוראת צוות המטוס.
חל איסור על דיבור בקול רם וחילופי צעקות.
אין להשחית את הרכוש הנמצא במטוס.

כללי התנהגות באוטובוס:

האוטובוס הוא שלנו,  אנו מבלים בוא הרבה מזמננו,  וחובה עלינו לשמור על הסדר והניקיון בו. כמו כן עלינו לזכור שהנהג הינו נהג פולני, והחוקים לגביו שונים מהחוקים הנהוגים בארץ, ולכן עלינו לכבד אותו ואת דרישותיו ולהתנהג כלפיו בנימוס.

אין לעלות על האוטובוס ללא בדיקה מוקדמת של איש ביטחון או ללא הוראה מפורשת של מלווי המשלחת בלבד.
העלייה והירידה מהאוטובוס צריכות להיות מהירות מטעמי ביטחון.
בדיקת נוכחות תיערך בכל עלייה לאוטובוס.
יש להשליך את האשפה לפח ולא לזרוק אותה ברחבי האוטובוס.
יש לשמור על שקט ולכבד את שאר נוסעי האוטובוס.
אין להשתמש בשירותים שבאוטובוס.
יש להיחגר בחגורת בטיחות ולשבת במקומות הישיבה ולא להסתובב ברחבי האוטובוס או לעמוד במעבר.
זכרו: מטעמי ביטחון , לא ניתן להוציא  דבר מהתיק שאוחסן  בתא המטען של האוטובוס. לכן חשוב התכנון המוקדם של תכולת התיקים האישיים.
בזמן ההדרכה באוטובוס אין להשתמש באוזניות לשמיעת מוזיקה או להשתמש במכשירי טלפון ניידים.
רק המדריך אחראי להחלפת קלטות המוזיקה באוטובוס.
השירותים בדרכים – בתשלום. נא כבדו זאת.

נוהלי התנהגות בבית מלון:

במלון מתארחים גם תיירים ממקומות שונים בעולם, ולכן עלינו להתנהג בהתאם ולא להפריע. זכרו שוב- אנחנו שגרירים של המדינה ושל בליך.

●        יש לוודא  את תקינות החדר עם כניסתכם. במקרה של  תקלה בחדר או נזק (שהבחנתם בהם מיד  עם כניסתכם) יש לדווח מיד  למורה המלווה.

●        יש לשמור על הציוד בחדרים, התלמידים שיגרמו נזק, יידרשו לשלם מכספם.
יש לנעול את החדרים מבפנים.

●        אין לקבל חבילות מאדם זר.

●        אין לצאת בשום אופן מהמלון. תלמיד שייצא  מהמלון,  יוחזר ארצה לאלתר, והוצאות הטיסה המיוחדת יחולו על  הוריו .

●        אחרי שעת כיבוי האורות אין להסתובב מחוץ לחדר.
הלילה נועד לשינה על-מנת שנוכל לתפקד היטב במשך היום ולייצג את עצמנו, את בית-ספרנו ואת ארצנו בצורה הראויה. יש להקפיד על נוהלי השכמה ועל זמני השינה.יש לשמור על שקט בתוך החדרים כדי לא להפריע לאורחי המלון האחרים.

●        תנועה במלון מחוץ לחדר תיעשה אך ורק בלבוש מלא ומוקפד (לא יחפים, לא בגופיה ולא בצורה מרושלת).

●        חל איסור לרוץ במסדרונות המלון.

●        חל איסור להקיש על הדלתות בזמן המעבר במסדרונות.

●        יש לנעול את דלת החדר מבפנים במהלך הלילה.

●        יש להתנהל בשקט ובנימוס בחדר האוכל.

●        אסור בתכלית האיסור לעשן, או לשתות שתייה חריפה במסע בכלל ובמלון בפרט.

●        אסור בהחלט להזמין אוכל מחוץ למלון.

●        אסור בהחלט להשתמש בשירותי המלון: בר, קזינו, מכון כושר וערוצי טלוויזיה.  השימוש בטלפון בחדר הוא רק לשיחות פנימיות בין החדרים במלון. השימוש בכרטיס טלפון באמצעות הטלפון במלון כרוך בתשלום נוסף. השימוש בכרטיס טלפון הוא בחינם רק בטלפון הציבורי.

●        הלינה היא אך ורק בחדרים שהוקצו. אין להחליף חדרים לאחר מסירת המפתחות.

●        אסורה שתיית אלכוהול מכל סוג שהוא במסגרת המשלחות בפולין. כמו כן חל איסור קניית אלכוהול בדיוטיפרי בארץ ו/או בפולין. תלמיד שיימצא  ברשותו אלכוהול, יוחזר ארצה לאלתר, והוצאות הטיסה המיוחדת יחולו על הוריו .

●        היציאה מהמלון תהיה מיד לאחר ארוחת הבוקר. לא יהיה זמן לסידורים נוספים, ולכן יש לרדת  לארוחת בוקר עם הציוד הנדרש לאותו יום.

●        לפני פינוי החדר אנשי המלון מקיימים ביקורת הכוללת בדיקת נזקים או מחסור בחפצים. יש לבדוק שכל הציוד בחדר קיים.
זכרו! נזקים והיעלמות חפצים יחויבו בתשלום.

 

סיורים, טקסים ופעילות:

הביקורים באתרים, הסברי המדריכים וההשתתפות בטקסים הם לב המסע ומהותו,  ועלינו לכבדם על מנת להבטיח את הצלחת המסע.

●        מורה אחד יהיה חלוץ ומורה אחר - מאסף. אין ללכת לפני המורה המוביל או אחרי המאסף.

●        אין להישאר באוטובוס במהלך הסיורים או הטקסים.יש להתנהל בכבוד ובשקט בזמן סיורים מודרכים באתרים ובזמן הטקסים.יש לכבד אתה ההדרכה והמעמד גם אם אינכם מצליחים להתחבר רגשית באותו רגע.יש לשתף פעולה עם המדריכים וצוות המורים בכל הפעילויות.

●        אין להתעמת עם האוכלוסייה המקומית. יש להתעלם מכל פנייה מאדם זר.

●        השלכת פסולת באתרים אסורה בהחלט.

●        אסור לפגוע במוצגים ו/או במבנים הנמצאים באתר בו מסיירים – התלמידים מתבקשים לא ללכלך, ולא לחרוט על המוצגים.

●        על הבנים לחבוש כיפה או כובע לראשם בעת  הסיור/ביקור  בבתי כנסת ובבתי  הקברות.הסיור בבתי הכנסת, בבתי הקברות ובאתרי מחנות ההשמדה ייערך בלבוש הולם המתאים למקומות מסוג זה. אין לבוא במכנסיים קצרים, אלא במכנס עד הברך! אין לנעול כפכפים במהלך המסע לפולין.

●        יש לסגור פלאפונים, מכשירי ווקמן, מכשירי אם . פי. 4  וכל מכשיר אלקטרוני אחר ולהסיר אוזניות מהאוזניים  בכל מקום בו מתבצעת הדרכה.

●        יש להנחות את ההורים שלא יתקשרו אליכם במהלך היום.

●        אין לאכול בתוך מחנות ההשמדה בהם מסיירים.

●        ליד האנדרטאות אפשרי להצטלם רק  לפני ההדרכה או לאחריה. כמו כן אסור בתכלית האיסור לטפס על האנדרטאות, דבר המהווה פגיעה בכבודם של אלו שלזכרם הוקמה האנדרטה. זכרו, גם אם הנכם  מצטלמים, מטבע הדברים לא מתאים להצטלם  ב"פּוזות"...

●        דגלים – יש לכבד את הדגל. דגל ייראה אך ורק בשתי צורות: מונף על מוט או מקופל. כל צורה / שיטה אחרת פסולה ואינה לכבוד הדגל ולכבוד המדינה. אין להפוך את הדגל לפריט לבוש – לא לחצאית ולא לצעיף, לא לשכמייה ולא לעטיפת ראש. כל הצורות הללו ואחרות אינן מקובלות ואסורות בהחלט.

זמן חופשי:

במהלך המסע יינתן לתלמידים זמן חופשי.
התנועה תהיה רק ברביעיות.
אין לבצע המרת כספים בזמן זה.
יש לוודא מראש שנקודת המפגש תהיה ידועה וברורה.
לפני היציאה חובה להצטייד ברשימה של מספרי טלפון לחירום.
יש לדייק בזמן ההגעה למקום המפגש.
בכל מקרה של בעיה יש להתקשר מיד לראש המשלחת או לטלפון חירום אחר שברשימה.

אמצעי ענישה:

כל חריגה או הפרה של הכללים המפורטים לעיל תגרור ענישה. מקרים חריגים (כמו למשל, יציאה מהמלון או החזקת/שתיית אלכוהול) יביאו להפסקת השתתפות התלמיד במסע והחזרתו לארץ על חשבונו.
אמצעים אחרים שיינקטו : העברת קבוצה/אוטובוס (ללא התחשבות בהעדפת  התלמיד), השעיה מלימודים, ביטול השתתפות בטיול שנתי או כל פעילות חברתית במהלך שנת הלימודים, הרחקה מבית הספר – עפ"י החלטת הצוות החינוכי.

אנו מצפים לשיתוף פעולה מלא של התלמידים, להתנהגות מכובדת ובוגרת ולאחווה בין כולם. מאחלים  לכולנו  מסע  בטוח  ומלא  חוויות  משמעותיות.

צוות המורים המלווים את המסע  ומדריכי "יד ושם".

 

בתי המלונות בהם תשהה המשלחת

Untitled Document

משלחת א' - – בתי מלונות

מספר הטלפון

המלון

העיר

עד תאריך

מתאריך

קידומת
הארץ

קידומת
העיר

מס'
הטלפון

48

85

0048856782500

GOLEBIEWSKI

BIALYSTOK

28.8.14

27.8.14

48

22

0048226210271

 

NOVOTEL CENTRUM

 

WARSAW

31.8.14

28.8.14

48

12

0048126145700

 

EXPRESS  EFEKT

KRAKOW

2.9.14

31.8.14

                               

משלחת ב' - – בתי מלונות

מספר הטלפון

המלון

העיר

עד תאריך

מתאריך

קידומת
הארץ

קידומת
העיר

מס'
הטלפון

48

85

0048856782500

GOLEBIEWSKI

BIALYSTOK

28.8.14

27.8.14

48

22

0048226973999

MERCURE CENTRUM

WARSAW

31.8.14

28.8.14

48

12

0048123763700

BEST WESTERN PREMIERE

KRAKOW

2.9.14

31.8.14


דבר המדריכים

דברי המדריכים

ישראל תיבחן לא בעושר, לא בצבא ולא בטכניקה,אלא בדמותה המוסרית ובערכיה האנושיים."

"דוד בן גוריון"

במסענו אל פולין, אל העבר המשותף אנו רואים תרומה למימוש חזונו של בן גוריון. אנו נוסעים אל העבר לא רק כדי ללמוד את סיפורו, להכיר את אנשיו ולבחון את שהתרחש שם. אנו עושים זאת בעיקר, כיוון שההיכרות עם העבר הכרחית לדמותנו המוסרית והערכית כפרטים וכחברה.

עלינו צוות המדריכים מוטלת החובה לחשוף אתכם לפרטים ההיסטוריים ולדילמות האנושיות. חובה עלינו להציג בפניכם את רוחב היריעה ואת גודל המורכבות. תפקידנו הוא ללמדכם את מגילת היוחסין שלנו,שבשעה שתתבגרו ותזדקנו תדעו על מה אתם צריכים לבכות.

לא משנה כמה פעמים היה כל אחד מאיתנו בפולין, תמיד, כל פעם מחדש, זוהי זכות גדולה ללוות בני נוער במסע כזה. מסע שבאופן ברור כל כך מפגיש כל אחד עם עולמו המוסרי, הערכי והרגשי.

"לפתע כל המקומות שבהם
חיו היהודים במשך מאות שנים,
אפילו יותר מאלף שנים,
היו כלא היו.
וחשבתי ,בעוד שנים רבות,
זמן רב אחרי ההרג,
אולי ירצו היהודים לשמוע
על המקומות שנעלמו,
על החיים שהיו ואינם עוד".

רומן וישניאק

אנחנו מודים לכם על הזכות ללוות אתכם במסע ומאחלים לכולנו דרך צלחה!

חני, ג'ון, יפה, שרקי, מיכל, עדי, עידית, ג'ודי- מדריכי המסע - "יד ושם"

המסע לפולין בפייסבוק

לכניסה למסע לפולין בפייסבוק - לחצו כאן

הנחיות לקראת פולין לתלמיד

 

טרמינל:

 • הגעה לסן מרטין בלילה שבין שלישי לרביעי בשעה 12:00בלילה בדיוק !!! 26.8.2014.
 • בהגיעך לנקודת המפגש בסן מרטין עליך להגיע לאוטובוס עליו יש שילוט של קבוצתך (מספר וצבע) להירשם כנוכח לפני המורים המלווים של האוטובוס + הצגת דרכון.
 • בדיקת סימון הציוד האישי (כל הציוד)  בסרט בצבע הנדרש: גוש א' ירוק גוש ב' - צהוב.   לכל קבוצה צבע זיהוי אחר. המורים יסמנו את ציודכם מיד עם הגעתכם.
 • לקונים בדיוטי פרי יש לשאת מסמך שמעיד על טיסה חזרה ודרכון – אין לקנות אלכוהול וסיגריות.
 • בתיק העלייה למטוס  חובה להביא עליונית חמה, לנעול נעלי הליכה עמידות במים ומטריה )אין אפשרות לפתוח מזוודות)
 • משקל המזוודה לא יעלה על 20 ק"ג! תוספת משקל תחויב בקנס כספי.


פולין:

 • עליך לשאת דרכון בכל עת ולא להשאירו  במלון/באוטובוס.
 • בנקודות מפגש במהלך המסע הזמנים שונים מאוטובוס לאוטובוס, ועל כן עליך להתעדכן ולדעת מראש את שעת ההתייצבות ומקום המפגש של האוטובוס שלך.
 • מומלץ להביא כיפה (לבנים) בתיק הקטן + נרות נשמה.
 • לא לשכוח להביא רשימות שמיות של אנשים שאת שמם תבחרו להזכיר באושוויץ – בירקנאו.
 • עליך להתעדכן מהו  סדר יום ההמשך ויום המחרת.
 • עליך לברר מתי יש להצטייד בסווטשרט משלחת, רשימת שמות להקראה ונרות נשמה.
 • כל בוקר עליך להתייצב בפני המורה לבדיקת נוכחות לפני שמתחילים לאכול.
 • מומלץ לכתוב את חוויותיך והתרשמותך במהלך המסע ביומן המסע שתקבל בתחילת המסע. 


כללי:

 • כסף פולני – ליום הראשון. מומלץ להצטייד במטבעות קטנים על מנת לתת טיפ לנותני השרות בשירותים הציבוריים.

 

כללי התנהגות

 • על התלמידים להישמע בכל עת להנחיות המבוגרים המלווים באוטובוס – מורים, מדריך, וקב"ט.
 •  אין יציאה מפתח המלון ללא מורה מלווה!!!
 • עזיבה לשירותים בעת שמסיירים באתרי המסע – רק בידיעה ובאישור המורה המלווה .
 • לבוש סווטשירט המשלחת ו/או בגד עם כיתוב בעברית – אך ורק בעת ביקור במחנות, בהנחיית המורים.
 • איסור הנפת דגלי ישראל ברחובות ובעת סיורים, למעט בזמנים ובמקומות שתינתן הנחיה אחרת (טקסים, וכד').
 • חל איסור להתעטף בדגלי הלאום.
 • תורני האוטובוס ינקו את האוטובוס בסיום יום הסיור.
 • שימוש בטלפונים סלולאריים – רק בעת שהמורים והמדריך מאשרים.
 • הגעה לנקודות המפגש בדיוק בזמן שנמסר, ואף דקות ספורות לפני כן.
 • בעת כניסה לחדר המלון על התלמידים לבדוק תקינות הציוד והחדר – ובמידה ויש ליקוי לדווח למורה האחראי.
 • אין להחליף חדרי לינה במלונות ללא אישור ראש הגוש.
 • אין להעביר ציוד, מזרון, מגבת, כר וכו.. – בין החדרים.
 • באחריות התלמיד לדאוג להשכמה בבוקר ולהתייצב בזמן.
 • בחדרי המלון חל איסור על שימוש במיני בר (גם לא בתשלום).
 • שתיית אלכוהול ועישון במהלך המסע אסורים!
 • אין להסתובב במלון עם פיג'מות ו / או יחפים.
 • במידה ותהיינה תלונות על רעש במלון ו/או יופעל גלאי עשן – הקנסות הגבוהים יוטלו על התלמיד (והוריו). כנ"ל גם לגבי נזק לאוטובוס ובאתרי המסע.
 • באחריות התלמידים לקחת אוכל למהלך היום בעת החלוקה.
 • אחריות הציוד לאוטובוס (מוטות, דגלים, מים) תחולק בין חברי האוטובוס.
 • תיק המסע הקבוצתי יוצמד לתלמיד התורן שידאג לעלותו ולהורידו מהאוטובוס לחדר בכל יום.

 

 

                                                                                                        נסיעה טובה!
                                                                                                          צוות מסע פולין 2014

הציוד הנדרש למסע

הציוד הנדרש למסע לפולין – בליך 2014

מזג האוויר: נוח ונעים אולם ייתכנו גם ימים קרירים וגשומים.

רשימת ציוד למזוודה (מזוודה אחת – מקסימום 20 ק"ג) :
מעיל מחמם ועמיד בגשם – חובה !!! (במקרה של ימים גשומים)
נעלים אטומות למים. בגדים להחלפה, נעליים להחלפה. סווטשרט, סוודר. גופיות ולבנים חמים.

כלי רחצה – סבון, כלי גילוח, שמפו, משחת שיניים, מברשת שיניים (יש במלונות מגבות).
שעון מעורר. תכשיר נגד יתושים.
ג'ל לניקוי ידיים (ללא שטיפה).
משקפים רזרביים (למרכיבי משקפיים) או עדשות מגע.
מטען לפלאפון חולצה לבנה לערב שבת – חובה !!!
נרות שבת (לבת שמעוניינת).
והשאר לפי טעמכם,
אך אנא אל תגזימו !

אל תשכחו לצרף למזוודה את תגית הזיהוי עם הפרטים המלאים !
אין לבוא עם בגדים / תיקים שעליהם כתובת בעברית.
זכרו: מזוודה אחת לכל אחד במשקל מקסימום של 20 ק"ג !
חשוב מאוד : את המזוודה תוכלו לפתוח רק בפולין בערב במלון, ולכן חשוב לארגן את תיק היד עם כל הנדרש כולל ארוחת בוקר ליום הראשון.

רשימת ציוד לתיק יד: (לאוטובוס, למטוס) תיק זה נמצא אתכם כל הזמן.
סווטשרט וחולצת המשלחת – לא לשכוח.
כיפה (לבנים - חובה).
נרות זיכרון (לפחות 5).
מכשירי כתיבה – לרישום חוויות.
יומן מסע (תקבלו מתנה בביה"ס).
תרופות אישיות – (משאפים לסובלים מאסטמה).
עזרה ראשונה (אין להשיג בפולין את התרופות שאנו רגילים להן. לכן יש להביא תרופות לכאבי ראש, לכאבי בטן, פלסטרים וכו')
נייר טואלט. כפפות, צעיף. שקיות ניילון קטנות.
מצלמה (אם רוצים) נשנושים שאתם אוהבים לדרך.
מטריה מתקפלת – חובה.
פנס כיס.
ציוד להיגיינה אישית (לבנות).

הערה חשובה:
אסור לעלות למטוס עם: נוזלים, ג'ל, תרסיסים, משחת שיניים, קרמים, שמפו, משקאות, בושם, דאודורנט (מתוך אתר אל-על). התכשירים האלה יימצאו במזוודה.
חשוב ביותר – רשימות של בני משפחה/קרובים שברצונכם לקרוא את שמותיהם בטקסים.
יש להצטייד בכרטיס הטיסה ובדרכון בתוקף (יש לשמור צילום דרכון במזוודה). חשוב לשמור אותם לאורך כל המסע בפאוץ' מוסתר, בחגורת בטן או בגרב מיוחד הצמוד לגוף.
בפאוץ' מוסתר זה יונחו גם דמי הכיס בזלוטי וכתובות ומספרי הטלפון של המלונות ושל המלווים.

כסף ודברי ערך:
מניסיון – לא כדאי לקחת סכום העולה על 350 שקלים, אותו ניתן להמיר לזלוטי (המטבע המקומי בפולין) בארץ או בנמה"ת לפני הטיסה. מומלץ, לא לשאת דברי ערך מזהב בזמן המסע (עגילים, צמידים וכו')

אנו מאחלים מסע מוצלח לכולנו צוות המסע לפולין

חלוקה לקבוצות

משלחת א' - ראש משלחת : ראש משלחת - סיגל שרון

קבוצה 1 - מורים מלווים : ספי ברוך + שרית גולדנברג

מדריך : חני דגני

זהר חן
אברלין שרון
אורפז עידן
אלוני טל
אליאסו אופיר
אלקבץ טל
בן הרוש תימור
בן עמי דין
בנג'נו רון
בר נוי
ברזילי סיון
דויד נעם
זלצמן איל דני
חגשי אמרי
טורה ספיר
טראב איתי
יחיאב שלומי
יעקבזון עדי
ישעיהו דר
כהן קובי
לביא לואיז
לבן תומר
לוקסנבורג נבו
מאירי ערד
ממן גל
נוני נופר
סביון לירון
סמרה הדר
עזרא יובל
קוכמן עמרי
קרטה רוני
קרקו גל
רוט רף מיכל
רום ניצן
רונן אליאנא
שיבר רוני
שפיר נועה
תאסירי איתי
תירוש תומר

משלחת א' קבוצה 2

מורים מלווים : מיכל שהרבני +ג'וי פרנקל

מדריך : ג'ון פיליפס

אטלס מאיה
אפרים איתי
אשטר סתיו
בנימיני קורל
ברטוב עומר
גלבוע אסף
דותן בן
דימנט אריאל
הכט אייל
הניג אורי
וקסלבאום עמית
זיסמן טל
זנדהאוז שי
זר איתי
טסה סתיו
לובנשטיין יונתן
לזרוביץ יעל
מוסל אורי-עלי
מזמר ניר
מינטוס יסמין
מירום לירון
ממן ענבל
מרגלית תומי
נחום ירין
סבאן איתמר
פיה אליה
פלד עלמה
צידון שחר
צייג תמרה
קהן גלעד
קומם נעם
קחטן דניאל
קיכלר אורי
קיכלר עדן
רדעי ירדן
רייב שירה
שני רז

משלחת א'  קבוצה 3   

מורים מלווים : נועה ריקנטי + אורית אוברציגר

מדריך : יפה ברוך

אהרון אסף
אליקים אלעד
אקשטין יובל
ארביב עמית
ארגוב סתו
בר ליאור
ברגשטיין אלונה
ברוטמן שירה
גהרן דור
גולדשטין-כשר אחירז
גורן דנה
גורן עדן
דוד עמית
דוד תאיר
וורבר דניאלה
זהבי תאי
חבר נעם
חנין יובל
חנס דניאל
טרקאי תאיר
ירון עמרי
כהן איתי
מירון יובל
מעודד שטרן ליאב
סרוסי עפרי
עבודי ניב
פליישר יהונתן
פנחס אור
פרוידנטל נועה
פרץ יואב
צחנובסקי נטע
קונפינו עומר
קינרייך ירדן
קלר אסף
ראובני נועם
רוהר נעם

משלחת א'  קבוצה 4    

מורים מלווים : יערה ניצן + מתי מכטר 

מדריך : שרקי חדד

אלרואי שירה
אובז'נק רחל
אמנון ערן
אסף עידו
באום אלונה
בבאי שני
ביילי שי
בלפר אמיר
ברכה רותם
גינדס עדו
דב עילי
הנדל אופיר
הסל אורי
ורצברגר עדי
זוהר ים
זלצר יובל
חדד שקד
חיון שיר
טנדייטניק גל
ישפה עדי
כהן אילון מאיה
כהן מאיה
לוי גל
לשם מאיה
נוה ליאור
סומך דנית
סרי אומרי
עודי אופק
עינת גיל
פולונסקי יובל
פלד ענבר
קוזניוק שחר
קורין תום
רזניק עדה
שאדי טל
שזירי תמר
שמחה עמית

משלחת ב' - ראש משלחת : ראש משלחת -  דרורית בילסיאק   

 קבוצה 5 - מורים מלווים : עליזה לנציאנו + אלון אורפז

 מדריך : מיכל רוזוליו

אוברציגר רהב
אורי תומר חי
אטיאס אמיר
אפרים עומר
בוכניק יובל
ביאנקו מאיה
בלהום ירדן
בן דוד קרין
בן שטרית אוריה
בראון נועה
גבאי עידן
גוטליבר תומר
גולדברג נעה
גולן רום
גנין בר
גרמש אביטל
גת שיר
דהן עדן
דואני רואי
דנגור ליהי
הנובר שחר
חומסקי גאיה
חיים דביר
יניב דור
כהן לי
מילר עדן
סופר יובל
סלטון אלעד
פייגין עינם
פילוס יותם
פרייברג יובל
פרץ ליאור
פרקש אורי
שאול מיקה
שגב ליהי
שגיב ויקי
שורץ רותם
שורץ שחר
שלום יובל
שרף גילי

משלחת ב'  קבוצה 6    

מורים מלווים : עומר ויסבלום + רחל בליטי

מדריך : עדי פרקש

אברהם אביר
אמגדי סהר
אקריב שיר
בלאס יובל
גבריאל יריב אבר
גולן איתי
דרורי בנגי
הרגס בר
ונטוררו זהר
זהר סהר
זייף עדו
חן יובל
חן עומר
חסידי חן
טרייטל גיל
יהלום אור
כהן ליעד
לשם שיר
מזרחי עומר
עודי ירין
פוקס נעה
פוריש נתן
פינקלשטיין רום
צדיק יובל
צורף עמית
צייג מיקה
קליגר יהונתן
רון עמית
רחמני שי
שכמורוב אופיר
שעיו ארד
שעשה הדר
שפיז שחר
שפר גלעד

משלחת ב'  קבוצה 7

מורים מלווים: רון כרמלי + משה קיטלרו

מדריך : עידית אבירם

אברלין ירדן
אלנבוגן נועם
אקופניק אלון
בונויט שיר
בן עטר מאי
בראל אמיר
ברק מאיה
גלבוע גל
דמתי נטלי
וגנסברג ליאן
וויטנברג הדר
חג'ג יובל
טייכר יובל
טיקוצ'ינסקי איילת
ים גלבוע
ישי יובל
כהן אוראל
כהן שיר
כהן תומר
מינמר עמית
מרום-הרצברג שי
נועם טל
נתן אופק
פלח ניב
פלינט מיקה
קאירי נועה
קיסרי נופר
קלאוזנר אור
קריסי דניאל
קרת נטע
קשר נעם
ראז יובל
רזיאל אור
שגב נוי
שיף דן
שפיר סיון
שרון יובל
תורתי אור

משלחת ב'  קבוצה 8    

מורים מלווים : גלית שמואל + מיכל לוגסי

מדריך : ג'ודי ביטון

אבירם אילון
אברהמי איתי
אלחדיף שי
אפרים מאיה
בנגיאט שני
בר יעקב אופיר
ברקאי פרנקל יונתן
גולדשטיין לורן
גירון תום
גרבי עדן
דוד עדן
דיין אירן
זגזג רותם
זוכוביצקי שקד
זילכה יואב
חזן אור
חי עדן
טיקוצ'ינסקי רוני
יחיאלי אביגיל
כץ גל
לובטון טל
לזר רנה
מטלון עידן
מיכלס עידו
מיליקובסקי שחר
מנה מאי
נאויין תמר
נידם ליאור
סורני תימור
סמואל עדו
פרטוש רז
פרץ ליר
קוט דנה
קנדיוטי עידו
קרידמן נופר
רביב גל
רולר גיל
שטרוזמן עומר
שטרן מיכל
שלומי שיר

 

יומני מסע

לוגו המסע

המסע לפולין

עיצוב : אלעד אלייקים

למרות הכל ...ניצחתי, הרצאתו של מנחם אטקין בבליך, הכנה למסע

מזג האויר - בפולין

מפה ותכנית המסע

סימון המשלחת

המסע לפולין 2014 סימון המשלחת

 

משלחת א'
130–ירוק

 

 

משלחת ב'
131–צהוב

 

 

קבוצה 1
ספי +שרית
ירוק + אדום

 

קבוצה 5
עליזה + אלון
צהוב + אדום

קבוצה 2
מיכל + ג'וי
ירוק + כחול

 

קבוצה 6
עומר +רחל
צהוב + כחול

 

קבוצה 3
נועה +אורית
ירוק + אפור

 

קבוצה 7
רון +משה
צהוב + אפור

 

קבוצה 4
יערה + מתי
ירוק + לבן

קבוצה 8
גלית +מיכל
צהוב + לבן


 

פרטי הטיסות

 

טיסה לפולין 27/8/14

27/8 המראה בשעה 04:50 ונחיתה בוורשה בשעה 07:40

 גוש א'  בטיסה 264  ENT

 גוש ב' בטיסה 346 ENT

 

טיסה חזרה לארץ 2/9/14

1) בשעה 22:30 המראה מקטוביץ  ונחיתה בבן גוריון בשעה 02:55

טיסה מספר  392 IZ

קבוצות 1+2+3 מגוש א' וכן קבוצות 5+7+8 מגוש ב' + נועה פוקס מקבוצה 6

2) בשעה 23:45 המראה מקטוביץ ונחיתה בבן גוריון בשעה 04:30

טיסה מספר 293 ENT

קבוצות 4 מגוש א' +6 מגוש ב' + תמרה צייג מקבוצה 4..

 

שימו לב : יש לבדוק ביום הטיסה חזרה שאין שינוי/עיכוב בטיסות

קטעי וידאו

היום החמישי למסע

גוש א' - מחנה מיידנק

גוש ב' - מחנה השמדה מידאנק

הטקס במיידנק

תמונה משלחתית

היום הראשון למסע

גוש א סיפור משפחתו של איל זלצמן

גוש א' - בית הקברות אוקופובה

גוש ב' - אומשלגפלאץ

גוש ב' - אנדרטת יאנוש קורצ'אק

גוש ב' - בית הקברות אוקופובה

היום הרביעי למסע

גוש א - ערב פולקלור

גוש א' - אליעזר והגזר

גוש א' - סיור בוארשה

גוש ב' - ערב פולקלור

היום הרביעי : גוש ב' - סיור בורשה

היום השביעי למסע

גוש ב' - אושוויץ

היום השביעי למסע גוש א מחנות אושוויץ

היום השביעי למסע טקס מסכם באושוויץ ותמונה משלחתית

היום השישי למסע

גוש א' - סיור בקרקוב

היום השישי : גוש ב' - סיור בקרקוב

מפגש עם חסידת אומות עולם

רקוביצה

היום השלישי למסע

גוש א היום השלישי למסע, כיכר השילוחים

גוש א קבלת שבת

גוש א' - הטקס ברפפורט

גוש ב' - טקס באנדרטת רפפורט

גוש ב' - טקס במחנה ההשמדה חלמנו

גוש ב' - מחנה השמדה חלמנו

גוש ב' - מסלול הגבורה

גוש ב' - קבלת שבת

היום השלישי למסע, גוש א, חלמאנו

היום השני למסע

גוש א הטקס בלופוחובה

גוש א העיירה טיקוצין

גוש א טקסים בטרבלינקה

גוש א טרבלינקה

גוש א' יער לופוחובה

גוש ב - טיקוצ'ין

גוש ב - טקס ביער לופוחובה

גוש ב - טרבלינקה

גוש ב' - יער לופוחובה

רשימת המלווים

רשימת המלווים למשלחת לפולין

ראש משלחת א' - סיגל שרון
ראש משלחת ב' - דרורית בילסיאק

צוות המורים המלווים:
ספי ברוך, שרית גולדנברג, מיכל קרקו, נועה ריקנטי, אורית אוברציגר, מתי מכטר, יערה ניצן, עליזה לנציאנו, אלון אורפז, עומר ויסבלום, רחל בליטי,
רון כרמלי, משה קיטלרו, גלית שמואלי, מיכל לוגסי.

צוות ההדרכה של "יד-ושם":
חני דגני, ג'ון פיליפס, יפה ברוך, שרקי חדד, מיכל רוזוליו, עדי פרקש, עידית אבירם, ג'ודי ביטון.

אנשי תקשוב - עמוס שאול , שחר מזרחי

מלווים נוספים:
2 רופאים- רופא אחד לכל גוש
2 מנהלנים מטעם חברת הללטורס
קב"ט לכל אוטובוס

מדריכים פולנים

רשימת טקסים

תאריך

מקום

מורים אחראים

 

 

 28/8 יום ה'

 

 

יער לופוחובה – גושי

טרבלינקה –קבוצתי

 

 

 

גוש א' - נועה ריקנטי + ספי ברוך

גוש ב' – גלית שמואל + מיכל לוגסי

 

 

 29/8 יום ו'

 

רפפורט (ורשה) – גושי

 

 

גוש א' – מיכל שהרבני

גוש ב' – רון וקיטלרו

 

31/8 יום א'

 

מיידנק – משלחתי

 

 

ספי ברוך +שרית גולדנברג

2/9 יום ג'

 

בירקנאו –טקס מסכם משלחתי

 

עליזה לנציאנו  +אלון אורפז

 

 

תוכנית המסע

גוש א' - תכנית  הביקור באתרים בפולין

תאריך

פעילות

 

יום ד'

 27/8/14

 

 

 

נחיתה בורשה
בית העלמין אוקופובה

נוז'יק
כיכר גז'יבובסקה

ארוחת צהריים

אומשלאגפלאץ

נסיעה למלון בביאליסטוק
ארוחת ערב

 


יום ה'

 28/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לטיקוצ'ין

בית הכנסת בטיקוצ'ין

יער לופוחובה
ארוחת צהריים

טרבלינקה

נסיעה למלון בורשה

ארוחת ערב

 

 

יום ו'

 29/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה ללודז'
בית הקברות בלודז'

רדאגאסט

ארוחת צהריים
נסיעה לורשה
מסלול הגבורה
נסיעה למלון בורשה
קבלת שבת וארוחת ערב
 

 

יום ש'

 30/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

הליכה לאנדרטת קורצ'אק
הליכה לארמון התרבות
הליכה לזלוטה
הליכה לגן קרשינסקי
ארוחת צהריים
הליכה לאנדרטת המרד הפולני
הליכה לעיר העתיקה בורשה
זמן חופשי בעיר העתיקה
ארוחת ערב
ערב פולקלור

 

 

יום א'

 31/8/14

 

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה ללובלין
מיידאנק
נסיעה לקרקוב
ארוחת ערב

הגעה למלון בקרקוב
 

 

 

יום ב'

 1/9/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לראקוביצה
נסיעה לקאז'ימייז'
הליכה לגטו פודגוז'ה
נסיעה לואוול
הליכה לסוקניצה
זמן חופשי בסוקניצה
נסיעה למלון בקרקוב
מפגש עם חסידת אומות עולם
ארוחת ערב

 

 

יום ג'

 2/9/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לאושויץ
ארוחת צהריים
נסיעה לבירקנאו
נסיעה לקאטוביץ'
ארוחת ערב
שיחות סיכום קבוצתיות
נסיעה לשדה התעופה
 

 

 

 

גוש ב' - תכנית  הביקור באתרים בפולין

תאריך

פעילות

 

יום ד'

 27/8/14

 

 

 

נחיתה בורשה
נוז'יק
כיכר גז'יבובסקה
בית העלמין אוקופובה

ארוחת צהריים

אומשלאגפלאץ

נסיעה למלון בביאליסטוק
ארוחת ערב

 


יום ה'

 28/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לטיקוצ'ין

בית הכנסת בטיקוצ'ין

יער לופוחובה
ארוחת צהריים

טרבלינקה

נסיעה למלון בורשה

ארוחת ערב

 

 

יום ו'

 29/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה ללודז'
בית הקברות בלודז'

רדאגאסט

ארוחת צהריים
נסיעה לורשה
מסלול הגבורה
נסיעה למלון בורשה
קבלת שבת וארוחת ערב
 

 

יום ש'

 30/8/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר
הליכה לזלוטה
הליכה לארמון התרבות

הליכה לאנדרטת קורצ'אק
הליכה לגן קרשינסקי
ארוחת צהריים
הליכה לאנדרטת המרד הפולני
הליכה לעיר העתיקה בורשה
זמן חופשי בעיר העתיקה
ארוחת ערב
ערב פולקלור

 

 

יום א'

 31/8/14

 

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה ללובלין
מיידאנק
נסיעה לקרקוב
ארוחת ערב

הגעה למלון בקרקוב
 

 

 

יום ב'

 1/9/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לראקוביצה
הליכה לגטו פודגוז'ה
הליכה לקאז'ימייז'
נסיעה לואוול
הליכה לסוקניצה
זמן חופשי בסוקניצה
נסיעה למלון בקרקוב
מפגש עם חסידת אומות עולם
ארוחת ערב

 

 

יום ג'

 2/9/14

 

 

השכמה וארוחת בוקר

נסיעה לאושויץ
ארוחת צהריים
נסיעה לבירקנאו
נסיעה לקאטוביץ'
ארוחת ערב
שיחות סיכום קבוצתיות
נסיעה לשדה התעופה
 

 

תמונות מהמסע

22 לספטמבר - ערב בין דורי לסיכום המסע

היום החמישי למסע

גוש א' - ארוחת בוקר

גוש א' - מחנה מיידנק

גוש ב' - ארוחת בוקר

גוש ב' - מחנה השמדה מידאנק

היום החמישי - ארוחת ערב משלחתית וחלוקת מכתבים

מחנה מיידנק טקס ותמונה משלחתית

היום הראשון למסע

ארוחת ערב בביאליסטוק

גוש א' - בית הקברות אוקופובה

גוש א' הטיסה לפולין

גוש ב - אומשלגפלאץ

גוש ב' - ארוחת צהריים ואנדרטת יאנוש קורצ'אק

גוש ב' - בית הקברות אוקופובה

גוש ב' - הטיסה לפולין

היום הרביעי

גוש א' - סיור בוארשה

גוש א' - ערב פולקלור

גוש ב' - סיור בורשה

גוש ב' - ערב פולקלור

היום השביעי למסע

היום השביעי למסע - ארוחת ערב לפני טיסה

היום השביעי למסע גוש א מחנה אושוויץ

היום השביעי למסע גוש א מחנה אושוויץ בירקנאו

היום השביעי למסע גוש ב מחנה אושוויץ

היום השביעי למסע גוש ב מחנה אושוויץ בירקנאו

היום השביעי למסע טקס באושוויץ ותמונה משלחתית

היום השישי למסע

בית הקברות רקוביצה בקרקוב

גוש א' - סיור בקראקוב

גוש ב' - סיור בקרקוב

מפגש עם חסידת אומות עולם - הגב' פאולינה

היום השלישי למסע

גוש א , ארוחת בוקר במלון

גוש א היום השלישי - הטקס ברפפורט

גוש א היום השלישי למסע כיכר השילוחים

גוש א' מחנה חלמאנו

גוש א, קבלת שבת

גוש ב' - ארוחת בוקר

גוש ב' - מחנה ההשמדה חלמו

גוש ב' - מסלול הגבורה ואנדרטת רפפורט

גוש ב' - קבלת שבת

היום השני למסע

ארוחת בוקר במלון בביאליסטוק

גוש א ארוחת ערב במלון

גוש א' העיירה טיקוצ'ין

גוש א' טרבלינקה

גוש א' יער לופוחובה

גוש ב' - טיקוצ'ין

גוש ב' - יער לופוחובה

גוש ב' - מחנה ההשמדה טרבלינקה